kaygi

Anksiyete İçin Şifalı Bitkiler listesi,Anksiyete nedir?

Anksiyete İçin Şifalı Bitkiler

Anksiyete için faydası bilinen birçok bitki vardır. Bu ilaçlar doğal bir çözüm olup herhangi bir ciddi yan etkileri yoktur.

anksiyete anksiyete-yeni

Ankisiyete

Anksiyete veya endişe, canlılarca deneyimlenen kaygı, korku, gerilim, sıkıntı halidir. Canlıların dış ortama uyum çabasında koruyucu bir tepkidir. Denetim dışına çıkıp kişinin işlevselliğini aksattığında ankisiyete bozukluğu olarak adlandırılır. Psikiyatride bir grup hastalığın genel adıdır. Terleme, titreme, çarpıntı vs. gibi bedensel belirtileri görülebilir. Başına kötü bir şey geleceğini düşünme, rezil olmaktan veya komik duruma düşmekten korkma gibi düşünceye bağlı, fakat çoğu kez nedeni belirsiz, tanımlanamayan bir gerginlik durumudur.

Valerian Root

Halk arasında Kediotu olarak da bilinen şifalı bitki iyi bir gece uykusu için sinirleri yatıştıran anti anksiyete bir bitkidir. Valerian root, bitkisel çay olarak bulunabilmektedir.

Ashwagandha

Diğer adı Hint Ginsengi olan bitki, sakinleştirici, antikonvülzan ve antispazmodik etkisi önemli olan bir Hint bitkisidir. Ashwagandha anksiyete, panik atak ve fobi belirtilerini giderebilir.

Sarı kantaron

Doğal bir antidepresan görevi olan bitki anksiyete için faydalı bir bitkidir.

Ginkgo Biloba

Bu ot beyindeki kan dolaşımını artırır ve ruhsal durumu yükseltir.

Kava Kava

Piper methysticum olan bitkinin kullanılması bir hafta içinde stresi azaltır. Bu nedenle anksiyete için en popüler otlardan biridir.

Ginseng

Stresi azaltmak ve uyarıcı özelliklere sahip bir anti anksiyete bitkisidir. Aynı zamanda duygusal dengeyi korumaya yardımcı olur.

Catnip

Nane ailesine aittir. Bilimsel adı Nepeta cataria olan bitki anksiyetede sakinleştirici bir etki oluşturur. Catnip, ayrıca migren ağrılarını tedavi etmek için kullanılır.

Papatya

Sadece anksiyete için değil ayrıca uyku sorunları ve mide içinde faydalı bir bitkidir. Düzenli olarak alınan Papatya çayı hastalarda sık sık ​​anksiyete ataklarını önlemek için yardımcı olabilir.

Melisa

Limon, nane ailesinin bir üyesidir. Anksiyete için yatıştırıcı bir bitkidir. Bunların dışında stres ve anksiyeteyi azaltarak, uykuyu teşvik eder, iştah artırır ve hazımsızlıktan gelen ağrı ve rahatsızlıkları hafifleştirir.

Bu yazımızla alakalı olarak Kendine Güvenme Yolları makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir