Diş Lekeleri

dişteki siyah lekeDişteki Siyah Leke

Yaşlanma, demir içeren vitamin haplarını kullanma, diş sağlığına zarar veren ve dişlerde lekelenmelere yol açan yiyecek-içeceklerin tüketilmesi, florit mineralinin aşırı alınması gibi nedenlerden dolayı dişlerde siyah lekeler oluşmakta, hem estetik görünüm hem de diş sağlığı tehlikeye girmektedir. Dişlerdeki siyah lekeleri temizlemek için evinizde yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunmakta ve bizde sizlere dişlerdeki siyah lekeleri geçirme beyaz dişlere sahip olmanın sırrı olan bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Dişteki Kahverengi Leke

Dişlerdeki lekeler sigara ve kahveye bağlı olarak kahverengi görünümde de olabilir, bu lekeler de tıptı siyah lekelerdeki gibi diş beyazlatma ile giderilmektedir.

Siyah ve koyu renkli bu lekelerin yok edilebilmesi için ilk kural, düzenli diş temizliğidir. Dişlerinizi fırçalamak, ara sıra diş ipi kullanmak ve tüm bunları düzenli bir şekilde yapmak, zamanla dişlerdeki siyah lekelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Diş Beyazlatma

Ayrıca diş hekimi tarafından önerilen kimyasal maddelerde, dişlerdeki siyah lekeleri geçirmek için kullanılabilir. İlerlemiş sorunlar için hekimler polisaj adı verilen leke giderici macunu önermekteler.

Dişlerdeki siyah lekelere zamanında müdahale edilmezse plak oluşumu, tartar ve diş taşı kaçınılmaz sorunlar olur. Bu durumda daha ciddi bir diş temizliği gerekebilir.

Polisaj macun, bleaching diş temizleme kürü veya florürsüz diş macunları dişlerde siyah leke tedavisi için etkili yöntemlerdir. Bu yazımızla alakalı olarak Ağız Kokusu Ve Nedenleri makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir