İdrar yolları iltihabına ne iyi gelir? Hangi Bitkiler kullanılmalı

idrar yolları iltihabıİdrar Yolları İltihabı

En çok kadınların muzdarip olduğu sorunlardan biri olan idrar yolu iltihaplanması, doğanın insanlığa sunmuş olduğu mucize bitkileri sayesinde önlenebilir bir rahatsızlıktır. İdrar yolu iltihaplanmasının nedeni, idrarda bulunun bakterilerin olağan üstü seviyeye ulaşmalarıdır. Kadınlarda en çok görülmesinin sebebi de,erkeklere göre kadınların idrar yolunun daha kısa olmasıdır.

Kadınların idrar yollarının kısa olmasından dolayı enfeksiyonlar rahatlıkla mesaneye ulaşmakta ve iltihaplanma sorununa yol açmaktadır. Antibiyotiklerde idrarda bulunan bakterilerin güçlenmesini sağladığı için pek fazla tercih edilmemekte ve bu yüzden çara şifalı bitkilerde aranmaktadır. Peki idrar yolu iltihabına iyi gelen bitkiler nelerdir?

İdrar yolları iltihaplanmasına bitkisel çözüm

Cranberry adlı bitkinin tableti ve suyu idrar yolu iltihaplanmasını ortadan kaldıran çözümlerdendir.

Ayı üzümü de idrar yolu iltihaplanmasına bitkisel çözüm önerilerindendir. Ancak ayı üzümü bir haftadan fazla kullanılmamalıdır. Uzun süre kullanımı karaciğer ve böbrekler için zararlıdır. Ayı üzümü muhakkak hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

Kızılcıkta idrar yolu iltihaplanması derdine derman olacak bitkiler arasındadır. İdrar yolu iltihaplanmasında kızılcık suyu bolca içilebilir. Sağlıklı günler dileriz…

Bu yazımızla alakalı olarak Cevizin Bilinmeyen Faydası yararlar nelerdir? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>