Kas gevşetme teknikleri nelerdir?

Kas gerilmeleri günümüzde en sık rastlanan sorunlar arasında olduğu için, bizde sizlere kas gerilmelerinden kaynaklanan ağrıve benzeri sorunlarla baş etmenizi sağlayacak kas gevşetme yöntemleri nelerdir, bunlardan bahsedelim istedik. Çeşitli sebeplerden dolayı vücudumuzun bir tepkisi olarak kullandığı kaslar, zaman zaman gerilir ve rahatsız edici boyutlara ulaşır. Bu tür durumlarda kasları gevşetmek için aşağıdaki önerileri dikkate almanızda fayda var.

Kas gerilmeleri baş, sırt, bel ve omuz gibi vücudun bazı bölgelerinde ağrılara neden olarak hayatı adeta kabus gibi yaşamamıza sebep olur. Bilhassa yorucu geçen bir gün ya da vücudu zorlayacak şeylerin yapılması kas gerilmelerini kaçınılmaz kılar.

Kas gerilmelerinden kurtulmak için yürüyüş yapabilir, yogaya yönelebilir ya da gevşeme kurslarına katılabilirsiniz. Bu tür yöntemler hem üzerinizdeki stresi atmanıza yardımcı olacak hem de gevşemenizi sağlayacaktır. Ayrıca kas gevşetme egzersizleri de uygulayabiliriniz. Üstelik bunu evinizde kas gevşetme egzersizi cd veya kitapları ile de yapabilirsiniz.

Kas gevşetmek için bir koltuğu oturun. Gözlerinizi kapatın ve derin derin nefes almaya başlayın. Nefeslerini ritmik olarak burundan almaya ve ağızdan vermeye dikkat edin. Burnunuzdan nefes alırken mide ve göğsünüzün hava ile şişmesini sağlayın. Ardından yavaşça ağzınızdan nefesi geri verin. Arada bir nefesinizi tutun. Bu yöntem strese bağlı kas kasılmalarını ortadan kaldıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir