Şekerli Su Tansiyonu Düşürür mü?

bal tansiyonBal Tansiyon

Özellikle deli bal ( kestane- kekik balı) yüksek tansiyonu düşürür. Bir günde bir şeker kaşığından fazla yenmemesi gerekir. Fazla yenirse tansiyon fazla düşer, çarpar. Karadeniz ormanlarında yetişen zehirli komar ağacının çekirdeklerinden yapılan deli bal, kestane deli balından daha ağırdır. rengi kahverengi olmayıp normal bal rengine yakındır. ( sarımtıraktır.) kaynatılırsa tesiri biraz kaybolur. deli bal çarpması tansiyonun düşüp, kalp atışlarının düşmesi olayıdır.böyle vakıalarda hemen tuzlu, sarımsaklı ayran içilir.
Yan Tesiri: Fazla yenilmesi safra için zararlıdır. Biraz sirke katmak bu zararı telafi eder. Deli bal tansiyon düşürür. Fazla yenirse çarpar, bir şeker kaşığından fazla yenilmemelidir.
Önemli Notlar: DİKKAT:ÜZERİNDE DURULMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ UNSUR
BALIN HAKİKİ ( KATKISIZ) OLMASIDIR. ŞEKERLİ BAL FAYDADAN ZİYADE ZARARLIDIR. MARKETLERDEKİ BALLAR KİMYASAL KARIŞIMLIDIR BUNDAN DOLAYI HAKİKİ BAL İLE BU TERTİPLERİ YAPINIZ .

Her gün bir su bardağı ılık bal şerbetine 1 şeker kaşığı sirke (bakteri öldürür), 1 şeker kaşığı çörek otu ilave edilip içilirse vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu karışım ölümden başka her derde devadır denir.

İçindekiler:Meyve şekeri, Üzüm şekeri, Kamış şekeri, Protein maddeler, Nişasta, Madeni tuzlar, Mineral maddeleri, Organik asit, B2 Vitamini, B6 Vitamini,  H, C, K Vitaminleri, Folik asit, Pantotetinik asit, Uçan yağ, boya maddeleri, tatlandırıcı Bal cinsine göre içindekiler değişir.

Bu yazımızla alakalı olarak Hipertansiyon makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir