byk_eea0f

Terenin faydaları ve zararları nelerdir?

Tere

Et yemeklerinin yanında yenilen tere sağlığa da faydaları sağlaması mümkün olabilir. Ancak yanlış kullanım sonucunda her şey gibi tere de zarara uğratabilir. Terenin sağlığa faydalarının neler olduğunu bu makalemizde açıklıyoruz ancak size tavsiyemiz fazla kullanmanız mümkün olmayabilir.

tere-2

Terenin faydaları ve zararları

İştah açar. Hazmı kolaylaştırır. Bronşları temizler, öksürük söktürür. İdrar söktürür, böbrekleri ve idrar yollarını temizler. Kanser, anemi ve lif hastalıklarına karşı etkili. Tere kanserle savaşan sebzelerin arasında olduğu gibi aynı zamanda en fazla kalsiyum, demir ve folik asit içerenlerin başında geliyor. Tere gibi yeşil sebzeler yiyen kadınların, life ilişkin hastalıklara yakalanma riskleri daha az.

 

tere

Faydası :

İştah açar.

Hazmı kolaylaştırır.

Bronşları temizler, öksürük söktürür.

Safra ifrazatını arttırır.

Grip ve soğukalgınlığının çabuk geçmesini sağlar.

Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır.

Kansızlığı giderir.

Kandaki şeker miktarını düşürür.

 

Suyu, saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler.

Tere çevre kirlenmelerine karşı kan temizleyici ve idrar söktürücüdür Böbrekleri ve idraryollarını temizler.

Tere kanı temizler
Demir, fosfor, manganez, arsenik, bakır ve iyot gibi çeşitli madensel tuzları ve oli-go elementleri, C, A, B (iki), PP ve E vitaminlerini içeren tere kanı zehirlerden temizler, idrar söktürür, mesanedeki ve böbreklerdeki kumlann atılmasını kolaylaştırır. Bu meziyetlerinin yanısıra, yapısında bol miktarda madensel tuzlar bulunduğundan organizmanın madesel tuz eksikliklerini giderir. Karaciğer ve safra kesesindeki yangıları temizler. Bedenimizin hastalıklara karşı direncini arttırır. İştah açar, kan yapar. Kandaki şeker oranını düşürdüğü için özellikle şeker hastalan bol bol tere yemelidir. Güç verir, dermansızlık ve halsizliğe karşı bire bir ilaçtır.

Hekimler tereyi över
Dünyanın en eski ve en ünlü hekimlerinden Hipokrat kanı zehirlenen hastalarını tere yedirerek iyileştiriyordu. Bu nedenle eserlerinde tereyi göklere çıkarır ve bir çok hastalıkların dermanı olarak över.

Bu makalemizle alakalı olarak Detoks Sebze ve Meyveleri nelerdir? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir